9. Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları başladı

9. Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları, saatler gece yarısını gösterdiğinde Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’ndan startı verilen 65 kilometrelik Berg Sky Race, Ulupınar Mahallesi Çıralı mevkisinden saat 07.00’da 27 kilometrelik Run to Sky ve Mustafa Ertuğrul Aker Parkı içinden saat 09.00’da startı verilen 12 kilometrelik KemerRun etaplarıyla başladı.

Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’ndan başlayan 12 kilometrelik KemerRun etabının startını Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu verdi. Start anında Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin de hazır bulundu.

Kemer Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 9’ncusu düzenlenen Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları’na 300’ü yabancı olmak üzere yaklaşık 750 sporcu katılıyor.

Türkiye, ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Litvanya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Letonya, İtalya, Yunanistan, Azerbaycan ve İran’dan yarışlara katılacak sporcular, zorlu parkurlarda dereceye girebilmek için ter döküyor.

12 ve 65 kilometrelik yarışlarda Kemer’in içerisini kapsayan parkuru koşan sporcular, yine Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda yarışı tamamlayacak.

27 kilometrelik parkurda ise sporcular 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıkabilmek için mücadele ediyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yarışlar öncesinde yaptığı konuşmasında, bu yıl 9’ncusu düzenlenen yarışlara katılan sporcuları Türkiye’nin en önemli spor destinasyonları arasında yer alan Kemer’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Her türlü hava koşullarında bile mücadele edebilen tüm sporculara başarılar dilediğini ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak turizme katkı sağlayan tüm organizasyonların içinde yer alamaya devam edeceklerini aktardı.

Bugün tamamlanacak olan yarışlarda dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*