Aliağa Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı

Aliağa Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi.

Belediye Meclis Salonu’nda 4 ve 7 Nisan 2023 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başlayan toplantı 9 maddenin meclis üyelerinin görüşüne sunulmasıyla devam etti.

Başkanlıktan Gelen Önergeler kapsamında yer alan ‘2022 Mali Yılı Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı’ Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Komisyondan Gelen Raporların ise komisyonlardan geldiği şekliyle kabulüne oy birliğiyle karar verildi.

Aliağa Belediyesi ile Aliağa Engelliler Derneği arasındaki ortak hizmet projesi kapsamında, dernek faaliyetleri içerisindeki kurslar ve kurs eğitmenlerinin istihdamına katkı sağlamak için verilen 30 bin TL’lik nakdi yardımın, istihdam giderlerinde meydana gelen artış göz önünde bulundurularak, 2023 yılı için aylık 50 bin TL olarak belirlenmesi ve bu hususta dernek ile ek protokol yapılmasını içeren madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.  

İKİNCİ BİRLEŞİM CUMA GÜNÜ YAPILACAK
Mayıs Meclisi Olağan Toplantısı, ikinci birleşimin 5 Mayıs 2023 Cuma günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle son buldu. Mayıs ayı meclisi ikinci birleşimi, Aliağa Belediyesi kurumsal internet sitesi www.aliaga.bel.tr ’den ve Aliağa Belediyesi webtv’nin www.youtube.com/aliagatv adresinden canlı olarak yayınlanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*