Başkan Altay: “Bugün 3 İlçemizde Yaptığımız Açılışların Bedeli 250 Milyon Lira”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Sarayönü’ne kazandırılan Millet Bahçesinin açılışını yaptı.

Sarayönü Millet Bahçesi’nin bulunduğu alanın muhteşem bir doğa harikasına dönüştüğünü belirten Başkan Altay, “Her gün bir açılış, her gün bir temel atma peşindeyiz. Bakın sadece bugün 3 ilçemizde yaptığımız açılışların toplam bedeli neredeyse 250 milyon lira” dedi.  AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “AK Parti dönemi eserlerle dolu. Her gün bir eser açılıyor Türkiye’de ve ilçelerde” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Sarayönü’ne kazandırılan Beşgöz Millet Bahçesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, ilçeye kazandırılan yatırımlardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ilçeye desteğini esirgemeyen bakanlara, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, milletvekillerine, il ve ilçe teşkilatlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kulu ve Cihanbeyli’de toplam yatırım bedeli 140 milyon lira olan 5 tane atık su arıtma tesisini bugün açtıklarını belirterek, “Nasıl burada Beşgöz’ü koruyorsak orada da Tuzgölü’nü korumak için ileri biyolojik arıtma tesisleri ortaya çıktı. Ben, bu vesileyle oradaki açılışlarımızın da hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuşmasına başladı. 

“SADECE BUGÜN YAPILAN İŞLERİN TOPLAM BEDELİ NEREDEYSE 250 MİLYON LİRA”

Sarayönü Millet Bahçesi’nin bulunduğu alanın muhteşem bir doğa harikasına dönüştüğünü kaydeden Başkan Altay, “Etrafında yapılan düzenlemeler, sadece Sarayönü için değil; bölgemiz için artık çok kıymetli bir mekan olduğunu, 365 gün çok yoğun kullanılacağına işaret ediyor. Bizler, eser siyaseti yapıyoruz. Her gün bir açılış, her gün bir temel atma peşindeyiz. Bakın sadece bugün 3 ilçemizde yaptığımız açılışların toplam bedeli neredeyse 250 milyon lira. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, TOKİ Başkanı’mız Ömer Bulut’a ilçemize kazandırılan bu millet bahçesi için teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu. 

“BÜYÜKŞEHİR OLARAK HER YERE YETİŞMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Altay şöyle devam etti: “Büyükşehir Yasası 2014’te ilk çıktığında herkes diyordu ki ‘Konya’da bu iş başarılamaz. Bu kadar büyük coğrafyada 42 bin kilometrekarelik alanda Büyükşehir nereye yetişecek?’ Ama aradan neredeyse 9-10 yıl geçti. Allah’ın izniyle Büyükşehir Belediyesi olarak her yere yetişmeye çalışıyoruz. Sadece 2018 yılından itibaren görev aldığım günden itibaren Sarayönü için güncel bedelle 350 milyon liralık yatırımda bulunduk. Bunların tamamı sizlere hizmet olarak döndü. Ama bu demek değil ki yapacak işimiz kalmadı. Mutlaka yapacak iş var ama şuna emin olabilirsiniz, eksiklerinizi tamamlamak için gece gündüz gayret ediyoruz. Sizlerin desteği bizimle beraber olduğu sürece aşamayacağımız bir sorun da yok Allah’ın izniyle. Bu yoğun günler bizi 14 Mayıs seçimlerine götürüyor. Siz bugüne kadar gereğini yaptınız, Allah razı olsun. Ama 14 Mayıs’ta güçlü bir destek bekliyoruz. Ben bu vesileyle millet bahçemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum, emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.” 

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ ALKIŞA LAYIK BİR KARDEŞİMİZ”

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ise Sarayönü için tarihi bir gün olduğun ifade ederek, “AK Parti dönemi eserlerle dolu. Her gün bir eser açılıyor Türkiye’de ve ilçelerde. Ama biz bunları sanki birkaç günde yapılmış gibi görüyoruz. 20 yılın emekleri. Sarayönü’müze, Ladik’imize, mahallelerimize çok çok büyük bir eserler kazandırılıyor. Konya’dan, yakın ilçelerden misafirlerimiz buraya gelecek. Bugünkü değeriyle 100 milyonluk bir yatırım. İnşallah, Sarayönülülere güzel bir mekan, misafirleri geldiğinde getirecekleri yeni bir alan oluştu. Bu konuda başta Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ediyoruz. TOKİ’ye,  Konya’mızın Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Bey’e teşekkür ediyoruz. Kendisi alkışa layık bir kardeşimiz” ifadelerini kullandı.

Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Seyit Mehmet Sümer, Fahrettin Kulu, AK Parti Sarayönü İlçe Başkanı Gamze Karacan, MHP Sarayönü İlçe Başkanı Mehmet Kozan, Büyük Birlik Partisi Sarayönü İlçe Başkanı Mustafa Döğen, Yeniden Refah Partisi Sarayönü İlçe Başkanı  Mustafa Kaya’nın da katıldığı programda Sarayönü Beşgöz Millet Bahçesi dualarla açıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*