Başkan Sandıkçı Farkındalık İçin Sahaya Çıktı

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, engelli bireyler açısından toplumda farkındalık oluşturmak adına sahada ter döktü.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Günü Haftası’nda ilçedeki engelli sporcular ve vatandaşlarla birlikte farkındalık etkinliğinde bir araya geldi. Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçede düzenlenen ve toplumda engelli bireyler açısından farkındalık oluşturulması hedeflenen etkinlikte, farklı branşlarda mücadele eden engelli sporcular ve vatandaşlarla birlikte tekerlekli sandalye üzerinde basketbol maçı yaptı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı basketbol maçında engelli sporcular ve vatandaşlarla yakından ilgilenen Başkan İbrahim Sandıkçı, onlara sohbet etti. Engelli bireyler açısından toplumda farkındalık oluşturulması gerekliliğinin öneme değinen Başkan İbrahim Sandıkçı, “Sevgiyle engelleri ortadan kaldırıyoruz” dedi.

 

“Toplumda farkındalık oluşturmak büyük önem taşımaktadır”

Engelli bireyler için farkındalık oluşturmak adına gerçekleşen etkinlikte engelli sporcular ve vatandaşlarla buluşan, onlarla birlikte tekerlekli sandalye üzerinde basketbol maçı yapan Başkan İbrahim Sandıkçı, engelli bireyler açısından toplumda farkındalık oluşturmanın ve empati kurmanın önemine değindi. Başkan İbrahim Sandıkçı, “ Engelli bireyler açısından toplumda farkındalık oluşturmak büyük önem taşımaktadır. Engelli bireylerin toplumda olan varlığının bilinciyle hareket etmeli ve onlar için yaşamı kolaylaştırmalıyız.  Engelli bireyleri daima kucaklamalıyız. Engelli sporcularımız ve vatandaşlarımızla, tekerlekli sandalye üzerine birlikte yapmış olduğumuz basketbol maçı ile farkındalık oluşturmayı hedefledik. Aynı zamanda engelli bireylerimizle ile empati kurmuş olduk. Farkındalık oluşturmak adına bizlerle birlikte sahada ter döken, yoğun ilgile etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

“Desteğimizi her zaman sürdürüyoruz”

İlçedeki engelli vatandaşlara yönelik desteklerin sürdüğünü ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “İlçemizdeki engelli vatandaşlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz. Desteğimizi her zaman sürdürüyoruz. Ekiplerimizle birlikte kendilerini hanelerinde ziyaret ediyoruz. İhtiyaçlarını düzenli olarak takip ediyor ve tüm ihtiyaçlarını kendilerine ulaştırıyoruz.  Engelli vatandaşlarımıza yönelik desteklerimiz kapsamında kendilerinin ihtiyaç duyduğu akülü araç ve tekerlekli sandalye desteğimizi sürdürüyoruz. Engelli vatandaşlarımız için çalışmalarımızı büyük bir hassasiyetle sürdürüyor, sevgiyle engelleri ortadan kaldırıyoruz” diye konuştu.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın ev sahipliğinde Canik Belediyesi Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı ve Hizmetleri Başkanı Dr. Hatice Öz, Canik İlçe Sağlık Müdür Vekili Uzm. Dr. Gözde Küleç Sarı, Cahit Zarifoğlu Okul Müdürü Muhammet Civil, engelli sporcular, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*