Başkan Tugay Samsun’da

İlk olarak Atakum Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Tugay ardından CHP Samsun İl Başkanlığı’na geçti. 19 Mayıs’ta (Yarın) CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Samsun programına katılacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bir dizi ziyaret için Samsun’a gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, burada Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel’i ziyaret etti. Ziyarette Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Murat Çan, CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Nazan Güneysu, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, CHP eski Genel Sekreteri ve Samsun eski Milletvekili Neslihan Hancıoğlu yer aldı. 

Tarihi bir günde gerçekleşen ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren iki başkan, birbirlerine başarılar diledi. Atakum Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyen Başkan Tugay, iki belediyenin her zaman iş birliği ve dayanışma içerisinde hareket edeceğini söyledi.  

Türkel: “Bu dayanışma Türkiye’ye örnek olsun”
Başkan Tugay’ı kentte ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, iki belediye arasındaki güç birliğinin önemine vurgu yaptı. Türkel; “İzmir tarihi, sanatı, turizmi ve sanayisi ile sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı kentlerinden biri. Başkanımız Cemil Tugay’la daha da gelişecek ve güzelleşecek. Atakum ve İzmir arasındaki güç birliğinin iki kente de önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyorum. Tarihi misyonu olan iki belediyemiz arasındaki dayanışmanın, güzel gelişmeleri başlatmasını ve tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay daha sonra CHP Samsun İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Mehmet Özdağ’ın misafiri olan Başkan Tugay, ziyaretin ardından yurttaşlarda da bir araya geldi. 
 
Genel Başkan Özgür Özel de katılacak 
Kurtuluş Savaşı’nın fiili başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs’ta (Yarın) CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Samsun programına katılacak.
Samsun’u destansı bir mücadelenin ilk adımının atıldığı yer ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlılığının simgesi olarak nitelendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Tugay, “İzmir’in selamını Samsun’a götüreceğim” diyerek heyecanını dile getirmişti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*