Bayraklı’da kadınlarla ikinci büyük buluşma

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, belediye bünyesindeki hobi ve beceri kurslarına katılan kadın kursiyerlerle Anneler Günü dolayısıyla bir araya geldi. İlçenin her mahallesinden yüzlerce kadının katıldığı etkinlikte Başkan Sandal, “İzmir’in kalbi Bayraklı, Bayraklı’nın kalbi kadınlarımızdır. Kimsenin ötekileştirilmediği, birleşerek büyüdüğümüz bu kardeş sofrasında el ele verme zamanı. Vatandaşın fakirleştirildiği, kardeşin kardeşe düşman edildiği bu haksız düzeni hak etmiyoruz! 15 Mayıs sabahı aydınlık bir Türkiye’ye uyanacağız” dedi. Başkan Sandal geçtiğimiz hafta da yine kursiyer kadınlarla coşkulu bir buluşma gerçekleştirmiş, dayanışma mesajları vermişti.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Havuz Düğün Salonu’nda belediye bünyesindeki kurslara katılan kadın kursiyerlerle buluştu. Etkinliğe Başkan Sandal’ın yanı sıra CHP İzmir Milletvekili adayı Altan İnanç, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin ve Bayraklı’nın 24 mahallesinden bine yakın kadın katıldı. Masaları tek tek dolaşarak vatandaşları selamlayan Sandal, talep ve önerileri de dinledi. Geçen hafta yine kursiyerlere yönelik yapılan dayanışma buluşmasına yüzlerce kadın katılmış, birlik ve beraberlik mesajları verilmişti.

BU DÜZENİ HAK ETMİYORUZ!

Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bayraklı İzmir’in kalbi. Bayraklı’nın da kalbi kadınlarımızdır, annelerimizdir. Birbirimizi ötekileştirmeden, hor bakmadan, kucaklaşmak zorundayız. İhtiyaç duyduğumuz tek şey el ele vermek. İnsanlarımız ekmek alamaz, kiralarını ödeyemez, pazara gidemez, çocuklarına harçlık veremez oldu. Böyle bir düzeni hak etmiyoruz. Hiç kimseyi ayırt etmeden, dini, dili, ırkı, düşüncesi ne olursa olsun ihtiyacı olan her yurttaşın yanında olmak bizim boynumuzun borcudur. Biz böyle durdukça kimse bizi birbirimize düşüremez. Yolumuz aydınlık. Elinizi vicdanınıza koyun! Biz, çocuklarımıza neyi reva gördüysek; komşumuzun çocuğu da aynı haklardan yararlanabilsin istiyoruz. Bu ülke çok bereketli topraklara sahip ama bu bereket içinde açlık, yoksulluk çekiyoruz. Böyle bir düzen olmaz. Türkiye’nin aydınlık yarınlarında kimsenin kimseyi hor görmediği, kardeş sofrasında hep birlikte olalım. 15 Mayıs sabahı yepyeni Türkiye’ye uyanalım” dedi.

AYDINLIK BİR TÜRKİYE İÇİN!

CHP İzmir Milletvekili adayı Altan İnanç, “Hayatın tüm zorluklarını en fazla hisseden ve yaşayan sizlersiniz. Ama 14 Mayıs bu zor durumdan çıkmamızı sağlayacak bir seçim olacak. Bu ülkenin fabrika ayarlarına geri döndürülmesi lazım ve bunu birlikte başaracağız. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, her aileye asgari geçim indirimi sağlanacak, ülkeye barış, huzur ve refah gelecek. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*