Bir mahallenin rüyası gerçekleşiyor Orhan Kemal İlköğretim Okulu inşaatı yükseliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, temeli 15 Ocak’ta atılan ve yüzde 37’si tamamlanan Karabağlar Orhan Kemal İlköğretim Okulu’nun inşaatını inceledi. Mahalle halkının yıllardır özlemini çektiği okulun, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını anımsatan Başkan Soyer, “Bölgenin belki de tarihindeki en büyük yatırımını yapmış olacağız” dedi. Soyer, ayrıca Peker Mahallesi’nde atıl durumdayken yenilenerek hizmete alınan halı sahada çocuklarla bir araya geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediyesi’nin 15 Ocak’ta temelini attığı ve yüzde 37’si tamamlanan Karabağlar Orhan Kemal İlköğretim Okulu’nun inşaatını inceledi. Okulun adını temel atma törenine katılan CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belirlediğini anımsatan Başkan Tunç Soyer, okulun bölge açısından önemine dikkat çekti. Abdi İpekçi Mahallesi’nde 8 bin 200 metrekare alan üzerine inşa edilen, 3 katlı ve 32 derslikli okulun inşaatının zor şartlarda ilerlediğini belirten Soyer, “Burası çok ihmal edilmiş. Zor bir bölge. Burada okulu yapmak inşaat anlamında da çok zorlu. Çünkü ciddi istinat duvarı yapmak gerekiyordu. Zorlu kısımların büyük bölümü bitti. Çocuklarımızı okullarına kavuşturacağız. Çünkü okul burada &o uml;nemli bir sorun. Çok uzak mesafeleri aşarak gitmek zorunda kalıyorlardı. Şimdi okullarına kavuşacaklar. Onun da mutluluğu bize yetecek. Bölgenin belki de tarihindeki en büyük yatırımını yapmış olacağız” dedi.

“Torunlarım bu okulda okuyacak”
Abdi İpekçi Mahallesi Muhtarı Orhan Kaya da yapılan yatırımın kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Burası arka sıradakilerdi. Tunç Başkan göreve geldiğinden beri biz öne doğru gelmeye başladık. Bizim Mavişehir’de yaşayanlarla bir farkımız yok. Bu farkı gidereceğiz dedik. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi imkânları ile ilk defa bir okul yaptığını duydum. Çok gururlandım. Ben bu mahallede büyüdüm. Bana ve çocuklarıma nasip olmadı. Ama torunlarımız inşallah Orhan Kemal İlköğretim Okulu’nda okuyacak” diye konuştu. Okul inşaatının 2024’ün Şubat ayında tamamlanması planlanıyor.

Çocukların hayalleri gerçekleşti
Başkan Tunç Soyer, Acil Çözüm Ekipleri tarafından düzenlenen Peker Mahallesi’ndeki Peker Parkı içerisinde yapılan halı sahayı da inceledi. Soyer, uzun yıllar atıl durumda kalan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek hizmete sunulan, çocuklara ücretsiz spor eğitimleri verilen sahada çocuklarla bir araya geldi. Başkan Soyer, “Acil Çözüm Ekipleri’nin yaptığı en güzel çalışmalardan biri Peker Parkı’ndaki bu halı saha oldu. Çocuklar spora ne kadar yönelirse, kötü alışkanlıklardan o kadar uzak kalıyorlar. Hem ruhsal hem de bedensel gelişimleri için daha çok spor yapmaları lazım. O nedenle ne kadar çok hizmet üretsek az. Daha fazlasını yapacağız” dedi. Çocuklar da “En büyük başkan bizim başkan” sloganları attı.

“Tunç Başkanımın eseri”
Peker Mahalle Muhtarı Abdülbaki Işık da tesis sayesinde çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Bugünün çocukları, yarının geleceği. Hepimiz Tunç Başkanımızla gurur duyuyoruz. Peker Mahallesi’nin göz bebeği. İyi ki Tunç Başkanımız var. Her zaman başımızın tacı. Bu çocukların kötü alışkanlıklar edinmemelerini bu sayede sağladık. Tunç Başkanımın eseri.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*