Çevre duyarlılığı adına örnek çalışmalar yürüten Selçuklu Çevre ve Sıfır Atık Platformu, 530 çevre gönüllüsünün katılımıyla 1.200 adet fidanı toprakla buluşturdu

Selçuklu Belediyesi Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü’nün koordine ettiği etkinlikte 530  çevre gönüllüsü  1200 fidan dikti.

Etkinlik öncesinde uzman personel tarafından gönüllülere fidan dikimi hakkında uygulamalı olarak bilgi verilerek çevre duyarlılığı ile ilgili hususlara dikkat çekildi.

Başkan Pekyatırmacı:  “Yeşil dokuya yıl boyunca katkı sağlıyoruz.”

Selçuklu Belediyesi’nin çevre konusunda  en duyarlı  belediyelerden bir tanesi olduğuna vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “  Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğümüz aracılığıyla  çevre ile ilgili faaliyetlerimizde binlerce çevre  gönüllüsünü Konya’mızda, Selçuklumuzda bir araya getirmeye devam ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında  binlerce fidanı toprakla buluşturduk.  Koyduğumuz hedefler doğrultusunda Konyamızda yeşil dokuyu arttırmak için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda Sarayköy Mahallemizde Çevre Gönüllüleri Halk Ormanı’na 530 çevre gönüllümüzün  katılımıyla 1.200 adet fidanı toprakla buluşturduk. Yaptığımız çalışmaların  dışında Park Bahçeler ekiplerimiz ağaç dikmeye, fidan dikmeye yıl boyunca devam ediyorlar.  Yıl boyu 12 aya yayılmış bir vaziyette bu etkinliklerimiz bu organizasyonlarımız devam ediyor. Etkinliğimize katılan tüm çevre gönüllülerimize teşekkür ediyorum.  Ben tekrar  tüm hemşehrilerimizi çevre gönüllüsü olmaya ve karbon ayak izini silmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*