Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Gökçe Gökçen Karşıyaka’da gençlerle buluştu

Karşıyaka Belediyesi Vatandaş Katılım Birimi ve Bilinçli Toplum Oluşturma Derneği kolaylaştırıcılığında organize edilen ve Gökçe Küçük moderatörlüğünde gerçekleştirilen buluşmaya Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, CHP Karşıyaka Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Göktepe ve Bilinçli Toplum Oluşturma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülbin Çiçek Kayahan katılarak gençlerin yönelttiği soruları yanıtladı ve isteklerini dinledi. 

Gençlerin ülkenin gündemi hakkındaki düşüncelerini, beklentilerini ve hem Karşıyaka hem de Türkiye için isteklerini öğrenmek adına düzenlenen buluşmada bilinçli bir toplum oluşturma hedefinde gençlere ve büyüklere düşen sorumluluklar konuşuldu. Soru-cevap şeklinde gerçekleştirilen etkinlikte genç katılımcılar siyasette aktif olarak yer almak, Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olmak ile ilgili sorular sordu. 

“SÖZ SAHİBİ OLMAK İÇİN ÇALIŞMALIYIZ”

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençler için hazırladığı politikalar hakkında bilgi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Adayı Gökçe Gökçen, siyaset yapmak isteyen gençlerin ne yapması, nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlattı. Dayanışmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Gökçen, “Gerektiğinde eleştirilmeli, eleştirirken de eksiklerin giderilmesi için çalışmamız gerekiyor. Kendi ilgi alanınızı tespit edip bu alanda çalışmalar gerçekleştirmek ve bunu göstermek önemli” dedi. 

GENÇLER SORDU TUGAY YANITLADI

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a da kent ile ilgili sorular yönelten gençler, kapsamlı bir kütüphane istediklerini söyledi. Gençlerin hem sivil toplumda hem siyasette aktif olmaları gerektiğini dile getiren Tugay özellikle kent yönetiminde gençlerin fikir ve isteklerini çok önemsediğini söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*