Domates Fidesi Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Sebze üreticilerinin desteklenmesi ve tüketicinin ihtiyacı olan taze sebze arzının sağlanması amacıyla, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 8 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 11.00’de Eski Otogar Alanında üreticilere domates fidesi dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Domates fidesi dağıtım törenine; CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, DEVA Partisi Malkara İlçe Başkanı Filiz Yıldırım Özcan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Adem Erdoğan, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, Malkara Ziraat Odası Başkanı Talat Kaya, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Bakanoğulları, Malkara Belediyesi Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Mahalle Muhtarları ve üreticiler katıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan törende, Malkara Ziraat Odası Başkanı Talat Kaya, Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Bakanoğulları projede emeği geçenlere teşekkür eden bir konuşma gerçekleştirdiler.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Bakanoğulları’nın ardından söz alan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Malkara’da yaşayan insanları mutlu etmek için üreticiyi mutlu etmemiz gerekiyor. Malkara’da üretici mutluysa esnaf mutlu, iş adamı mutlu, sanayici mutlu, memur mutlu herkes mutlu. Bu yüzden geçen hafta çilek fidesi dağıtımı gerçekleştirdik. Bugün domates fidesi dağıtımı gerçekleştiriyoruz.

Kentimizde yaşayan insanlarımızın mutluluğunu artırmak için ciddi anlamda gayret gösteren başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese Malkaralı hemşehrilerimin huzurunda teşekkür ediyorum. 

Malkara’mızın sorunlarından bir tanesi giderek nüfusun azalması, dışa göç vermemiz. İstihdamdan dolayı gençlerimizi burada tutamamamız.

Bir taraftan üretimi, bir taraftan sanayiyi ve bir taraftan sosyal alanları destekleyerek Malkara’da göçün önüne geçmek istiyoruz.

Geçtiğimiz dönemde şehrimizde yüzey su oranını artırmak için 9 adet hayvan sulama göleti kazandırdık. Bu yaz görev süremizin son yılında Malkara’ya Kadir Başkanımızın talimatıyla inanıyorum ki en az 3 veya 4 adet hayvan sulama göleti kazandırırız diye düşünüyorum.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca hazırlanan Yenidibek Kapalı Sistem Sulamanın Kadir Başkanımız tarafından müjdenin verileceğini düşünüyorum” dedi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ardından konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “ Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin belli başlı vizyon ve misyonları var. Bunların arasında da tarım ve hayvancılık, çok önemli bir yer tutuyor. Tekirdağ tarım konusunda gerçekten diğer illere kıyasla önde. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunu oluşturan öğelerin arasında yer alan tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için her geçen gün projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, ilimizde ihtiyaca yönelik olarak Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesini hayata geçirdik. Geçtiğimiz hafta Süleymanpaşa, Çorlu, Çerkezköy ve Saray ilçelerimizde üreticilerimizle bir araya geldik. Bugün de Malkara ve Hayrabolu ilçelerimizde sebze üreticilerimizin desteklenmesi ve tüketicinin ihtiyacı olan taze sebze arzının sağlanması amacıyla domates fidelerimizin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Malkara ilçemizde toplamda 11.000 adet sofralık ve 17.000 adet salçalık, Hayrabolu ilçemizde 4.000 adet sofralık domates fidesi dağıtımı yapacağız. Dağıtımını yaptığımız fidelerin üreticimize hayırlı ve bereketli olmasını, kazançlı bir hasat dönemi geçirmelerini diliyorum.” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun konuşmasında Domates fidesi dağıtımın üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmalarının ardından üreticilere Domates Fidesi dağıtımı gerçekleştirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*