Dostluk Projesi İle Keçiören’e Gelen Öğretmenleri Başkan Altınok Ağırladı

“The Carousel of True Friendship” Erasmus projesi kapsamında Keçiören 23 Nisan Ortaokuluna İngiltere, Fransa, Portekiz, Romanya ve İtalya’dan gelen 16 öğretmen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından misafir edildi.

Göçmen ve mülteci öğrencilerin okul kültürünü ve uyumunu kolaylaştırmak için sürdürülen proje kapsamında Türkiye’ye gelen yabancı öğretmenlere 23 Nisan Ortaokulu Müdürü, öğretmen ve öğrencileri de eşlik etti.

Başkan Altınok makamında ağırladığı öğretmenleri daha sonra Kalaba Kent Meydanı’nda gezdirerek tarihi ve turistik noktaları görmelerini sağladı.

Uluslararası dostluk projeleri kapsamında Keçiören’e gelen yabancı öğrenci ve öğretmenlere Türk kültürünün anlatılması konusunda katkı sunduklarını söyleyen Başkan Altınok, “Öğrenci değişimi ve uluslararası dostluk projeleri kapsamında Keçiören’imize birçok ülkeden turist geliyor. Onlara hem Türk kültürünü hem de belediyecilik anlayışımızı anlatıyoruz. Onlar da büyük bir memnuniyetle buradan ayrılıyor. Keçiören’imizin tarihi ve turistik noktalarını gören her bir misafirimiz ilçemize hayran kalıyor.” dedi.​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*