Ege Üniversitesi 25.Tanıtım Günleri yarın başlıyor

Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen “25.Ege Üniversitesi Tanıtım Günleri” yarın başlıyor.  Hem çevrimiçi hem de yüz yüze yapılacak tanıtım günleri EÜ Büyük Spor Salonu önünde gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında, Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinde eğitim öğretimlerine devam eden liselerin son sınıf öğrencilerine;  Ege Üniversitesinin fakülte ve yüksekokulları, sosyal ve spor tesisler, akademik ve idari birimleri ile barınma ve beslenme olanakları tanıtılacak.

Tanıtım günlerinde liseli gençlerin Ege Üniversitesi hakkında merak ettiği her şeyi bulacaklarını ifade eden EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Bu yıl 25’incisini gerçekleştireceğiz tanıtım günlerinde gençlerimiz fakülte ve yüksekokulların stantlarında üniversitemiz ile ilgili merak ettiği her sorunun cevabını bulabilecek. YÖKAK tarafından kurumsal tam akreditasyon alan ilk üniversite olmakla birlikte araştırma üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizde tanıtım günlerinde aday öğrencilerimize üniversitemizin uluslararası işbirliklerini, öğrenci değişim programlarını, burs olanaklarını ve kampüs yaşamına ilişkin detayları paylaşacağız. Köklü bir geçmişe sahip tam akredite araştırma üniversitemizi yakından tanımak isteyen tüm aday öğrencilerimizi tanıtım günlerine bekliyoruz” dedi.

Tanıtım günleri 4 Mayıs Perşembe (yarın) günü http://egetercih.ege.edu.tr adresi üzerinden çevrimiçi olarak ve 4-5 Mayıs tarihlerinde ise EÜ Büyük Spor Salonu önünde yüz yüze yapılacak. Aday öğrenciler,  Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, Tabiat Tarihi Uygulama Araştırma Merkezi, Botanik Bahçesi Herbaryum Uygulama Araştırma Merkezi, Laboratuvar Hayvanları Uygulama Araştırma Merkezi ve Merkezi Test Analiz Laboratuvarı, sanat ve kültür merkezleri gibi yerleşkedeki pek çok yeri ziyaret edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*