evital “İyilikle Buluşalım” dedi

Eczacıbaşı Evital, depremzedelere psikososyal destek sunmak için Türk Psikologlar Derneği ve İhtiyaç Haritası ile güçlerini birleştirdi 

Eczacıbaşı’nın yeni sağlık ekosistemi evital, “İyilikle Buluşalım” diyerek depremzedelere uzun soluklu psikolojik destek vermek üzere harekete geçti. Uzaktan sağlık hizmetini herkes için erişilebilir kılmayı amaçlayan evital; Türk Psikologlar Derneği ve İhtiyaç Haritası iş birliğinde gerçekleştirdiği proje kapsamında, deprem bölgesindeki vatandaşlara evital platformu üzerinden online psikolojik destek sunmaya başladı. Türk Psikologlar Derneği’nin çağrısına 500’e yakın psikoloğun gönüllü olarak katıldığı proje ile depremden etkilenen vatandaşların hayatına dokunulması hedefleniyor. 

Eczacıbaşı Topluluğu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 şehrimizi etkileyen deprem felaketinin ardından bölgeye ulaştırdığı ayni ve maddi yardımlara psikolojik desteği de ekliyor. Kapsayıcı ve bütünsel bir yaklaşımla yeni bir sağlık ekosistemi sunan Eczacıbaşı Evital, Türk Psikologlar Derneği ve İhtiyaç Haritası iş birliğinde depremzedelere psikolojik destek sunmak amacıyla bir araya geldi. “İyilikle Buluşalım” projesi kapsamında Türk Psikologlar Derneği üyesi psikologlar, evital platformu üzerinden İhtiyaç Haritası aracılığıyla depremzedelerle buluşacak ve psikolojik destek sunacak. 500’e yakın psikoloğun gönüllü olarak yer alacağı proje kapsamında ayda 4.000’den fazla online görüşme ile psikolojik destek verilmesi amaçlanıyor.

“Eczacıbaşı Evital’in misyonunun temelinde her insanın sağlıklı yaşam hakkına sahip olması yatıyor” diyen Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar CEO’su ve Eczacıbaşı Evital Başkanı Emin Fadıllıoğlu, “evital olarak en temel hedeflerimizden biri, sağlık çözümüne ihtiyaç duyan ve bu çözümleri sunan paydaşları bir araya getirmek. Ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde biz de Türk Psikologlar Derneği ve İhtiyaç Haritası’yla güçlerimizi birleştirerek evital aracılığıyla depremzedelerimize destek olmayı amaçladık. Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesi gönüllü psikologlarımız ile depremzede vatandaşlarımızı platformumuzda buluşturarak iyiliği çoğaltacağımıza inanıyoruz. ‘İyilikle Buluşalım’ projemizde İhtiyaç Haritası’nın ve TPD’nin değerli iş birlikleri için kendilerine teşekkür ederim” dedi.

Yüzlerce gönüllü psikologla destek 

Türk Psikologlar Derneği Başkanı Cem Şafak Çukur da, “Ülkemizi yasa boğan deprem felaketinin ilk gününden bu yana Türk Psikologlar Derneği olarak sahada aktif olarak çalışmalar yapıyoruz. Tüm yaptığımız çalışmaların uzun soluklu ve sürdürülebilir olması bizim için büyük önem taşıyor. Çıktığımız destek yolculuğunda Eczacıbaşı Sağlık’ın dijital uygulaması evital ve İhtiyaç Haritası ile yollarımız kesişti. “İyilikle Buluşalım” projesi kapsamında TPD üyesi yüzlerce psikolog, depremzedelere evital aracılığıyla psikososyal destek verecek. Gönüllü psikologlarımız, evital ve İhtiyaç Haritası’nın bir araya geldiği bu yolculuğun sonunda iyilikle buluşmak dileğiyle açıklamasını yaptı.

Mert Fırat da “İyilikle Buluşalım” dedi

Depremi ve etkilerini yaşayan insanlar için İhtiyaç Haritası olarak sahadaki çalışmalarını felaketin başından bu yana sürdürdüklerini belirten İhtiyaç Haritası Yönetim Kurulu Üyesi Mert Fırat ise, “Bu süreçte deneyimlerimiz bize, felaketten etkilenen bireylere uzun dönemli psikososyal destek sunulmasının öncelikli ihtiyaçların başında geldiğini gösterdi. Biz de Eczacıbaşı’nın uzaktan sağlık hizmetlerini erişilebilir kılan uygulaması evital ve Türk Psikologlar Derneği’yle ‘İyilikle Buluşalım’ diyerek bir araya geldik. Proje kapsamında İhtiyaç Haritası’nın çalışmaları ile ulaşılacak depremzedelere Evital platformu üzerinden Türk Psikologlar Derneği üyesi psikologlar gönüllü olarak psikolojik destek sağlayacak. İyilik peşinde koşan, İyilikle Buluşalım diyen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*