Gençler En Zor Sınavınızda Çankaya Yanınızda

Üniversite sınavına hazırlanan gençler, Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde “Sınava 40 Gün Kala Net Artırmak İçin Neler Yapabiliriz?” söyleşisinde buluştu.

Çankaya Belediyesinin sınavlara ve eğitim sürecine destek amaçlı ücretsiz olarak hizmet veren “Destek Eğitim Merkezi”, öğrencileri yeni bir çalışmada buluşturdu. Yaklaşan üniversite sınavı dolayısıyla Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe üniversiteye hazırlanan çok sayıda öğrenci katıldı.

SORULARINA CEVAP BULDULAR

Eğitim koçu Fatih Akyol’un anlatımıyla akıllarındaki sorulara çözüm yolları bulan öğrenciler, sınava dair her konuda bilgi sahibi oldular. “TYT ve AYT Deneme Teknikleri”, “Deneme Analizi Nasıl Olmalı?”, “Orta Öğretim Başarı Puanı”, “YKS’ye 40 Gün Kala Neler Yapılabilir?” gibi başlıkların anlatıldığı söyleşide öğrenciler akıllarına takılan soruları sorarak cevap bulma imkanı da yakaladılar.

Çankaya Belediyesinin 9 Çankaya Evi’nde, eğitimde fırsat eşitliği amacıyla öğrencilere, dersleri için tamamlayıcı eğitim, LGS ve YKS sınavları için destek kurslarını ücretsiz olarak verdiği Destek Eğitim Merkezi, sınav dönemlerinde çalışmalarını panel ve söyleşilerle de destekliyor. Destek Eğitim Merkezinde sınavlara hazırlanan gençler, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetinden de yararlanabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*