Gölcük Belediyesi ekipleri, deprem bölgesi Hatay’da mahalle mahalle gezerek erzak ve su dağıtımlarına aralıksız sürdürüyor

Gölcük Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem felaketinin ardından en büyük yıkımın yaşandığı yerlerden olan Hatay’da yardım çalışmalarına devam ediyor. Depremin hemen ardından 87 araç 231 personelle Hatay’da görev alan ekipler, dezenfeksiyon çalışmaları ve yardım malzemesi dağıtımları ile depremzedelerin ihtiyaçlarını gidermek için aralıksız mesaisini sürdürüyor.

MAHALLE MAHALLE GEZEREK YARDIM DAĞITILIYOR

Gölcük Belediyesi ekipleri çalışmalar kapsamında Antakya ve Defne’de mahalleleri ziyaret ederek, erzak, su ve çeşitli malzemeleri depremzedelere dağıtmaya devam ediyor. Dağıtımlar sırasında ekipler, depremzedelerin talepleri not ederek ihtiyaçlarının giderilmesi için ihtiyaçların kısa sürede temin edilmesine özen gösteriyorlar.

HİBE YARDIMLAR AFAD’A TESLİM EDİLDİ

Gölcük Belediyesi Hatay’da ihtiyaç duyulan malzemeleri temin ederek bölgeye ulaştırmaya da devam ediyor. Bu kapsamda Gölcük Belediyesi tarafından hibe edilen, 15 adet elektrikli sırt pülverizatörü, çadır kentlere dağıtılmak üzere AFAD’a teslim edildi.

HATAY’DA HİJYEN GÖLCÜK BELEDİYESİ’NE EMANET

Yardım çalışmalarının yanında Gölcük Belediyesi tarafından Hatay’ın tüm ilçelerinde koordine edilen ekipler tarafından; enkaz alanlarında, çadır kentlerde ilaçlama, kireçleme, dezenfeksiyon çalışmalarını, kemirgen, larva mücadelesini aralıksız sürdürülüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*