Grand Art’ta Yeni Sergi “Dancing İn The Dark”

Grand Hyatt İstanbul, “Grand Art” sergilerine uluslararası sanatçı Samantha Louise Emery’nin “Dancing in the Dark” koleksiyonu ile devam ediyor. Resim sanatının farklı tekniklerinin bir arada kullanıldığı eserlerin yer aldığı sergi, 30 Haziran’a kadar Grand Hyatt İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.

Grand Hyatt İstanbul, çağdaş sanatı ve genç sanatçıların eserlerini, Grand Art platformunda sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Şehrin sanatından, kültüründen ve mimarisinden ilham alan tasarım detaylarıyla ön plana çıkan Grand Hyatt İstanbul, düzenlediği etkinliklerle sanatın nabzını tutuyor.

Grand Hyatt İstanbul, “Grand Art” kapsamında Samantha Louise Emery’nin eserlerine ev sahipliği yapıyor. 30 Haziran’a kadar sanatseverle buluşacak olan sergide, ziyaretçiler sanatçının “Dancing in the Dark” koleksiyonu ile duygularını nasıl ifade ettiğine yakından tanıklık ediliyor. Saint Martins School of Art and Design’da seramik üzerine eğitim gören Samantha, eğitiminin ardından Toronto’ya taşınması üzerine seramik stüdyosu olmadığı için resme yöneliyor ve bu alanda kendi stilini geliştirmeye başlıyor. Bir anne ve bir eş olarak bu dönemde yaşadığı duygusal buhranı, duygularını bir kanvas üzerinde ifade ederek tanımlıyor. Bir arkadaşının çocuklarına ait atılmak üzere olan kanvasları değerlendirerek ortaya çıkardığı bu koleksiyonda, kanvasların üzerini siyah bir boya ile kaplayarak kanvasları yeni bir esere dönüştürüyor. Meditasyona da ilgisi olan Samantha eserlerine mumlar damlatarak, sanatta yeni bir bakış açısı elde ediyor. Her insanın karanlık zamanlardan geçtiğini, ama insanoğlunun çok güçlü olduğunu ve kendini ifade etme becerisi ile karanlık ve acıyı en doğru şekilde yorumlayabileceğini belirtiyor. İnsan olmanın acıyı ve öfkeyi de beraberinde getirdiğini kabul ederek insanın benliğini keşfettiği bir yolculuğa çıkaran bu koleksiyon,  sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Yıl boyunca Türk ve uluslararası çapta tanınmış pek çok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapan Grand Hyatt İstanbul,  haziran sonuna dek bu özel sergiyi sanatseverler ile buluşturuyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*