Gündoğdu: Yeşilova-Solaklar Köprülü kavşağı kesintisiz ulaşım sağlayacak

Yeşilova Solaklar Köprülü Kavşak Projesi’ni inceleyen Genel Sekreter Gündoğdu, projenin kesintisiz ulaşım ve kolay geçiş sağlayacağını söyledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Yeşilova Solaklar Köprülü Kavşak Projesi’nde çalışmaları yerinde inceledi. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ayşegül Yalçınkaya’nın da eşlik ettiği incelemede Genel Sekreter Gündoğdu, firma yetkilileri ile görüştü.

 

“KISA SÜREDE TAMAMLAYIN” TALİMATI

Köprülü kavşak projesindeki çalışmalar hakkında bilgi alan Gündoğdu, projenin Kandıra yolundaki trafik akışını kesintisiz hale getireceğini vurguladı. Yeşilova Mahallesine geçişi sağlayacak köprünün buradaki geçişleri kolaylaştıracağını kaydeden Gündoğdu, firma yetkililerine belirlenen süreden daha kısa zamanda çalışmaları tamamlamaları talimatını da verdi.

 

SİNYALİZASYON KALDIRILACAK

Yeşilova-Solaklar Köprülü Kavşak Projesi kapsamında D-605 İzmit-Kandıra Karayolu üzerinden geçecek iki adet köprülü kavşak ile Kandıra yolundaki trafik akışı kesintisiz hale getirilecek. Sinyalize kavşağın kaldırılmasıyla transit geçişin sağlanacağı yeni düzenleme ile trafik ışıklarında beklenmeden transit geçiş yapılabilecek. Kandıra veya İzmit istikametinden gelen araçlar köprülü kavşakları kullanarak Yeşilova ve Solaklar Karadenizliler Mahallelerine kolaylıkla beklemeden geçiş yapabilecek.

 

2 ADET KÖPRÜLÜ KAVŞAK

D-605 İzmit-Kandıra Karayolu üzerine iki adet köprülü kavşak yapılacak. Kandıra istikametinden gelişte ve Yeşilova Mahallesi’nden Solaklar Karadenizliler Mahallerine geçişin sağlanacağı köprülü kavşak 40 metre uzunlukta; İzmit istikametinden gelişte Yeşilova Mahallesine geçişi sağlayacak köprülü kavşak ise 55 metre uzunlukta inşa edilecek.

 

TRAFİĞE DÜZEN GELECEK

Proje kapsamında Zübeyde Hanım Caddesi uzatılarak alternatif yol haline getiriliyor. Otoban kuzeyine yapılacak yeni yol ile Zübeyde Hanım Caddesi, Altıncıoğlu Caddesine bağlanacak. Yapılacak yeni yolda 3 adet köprü yapılacak. 2 şerit 12 metre genişlikte olacak yeni yol, Yeşilova Mahallesi’ni Karadenizliler Mahallesi’ne bağlayacak. Karadenizliler Mahallesi’ne yapılacak dönel kavşakla da trafiğe düzen getirilmiş olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*