Hıdırellez ateşi Lüleburgaz’ı sardı!

Lüleburgaz Belediyesi’nin 22. Hıdırellez Şenliği Lüleburgaz Kent Ormanı’nda büyük bir coşkuyla kutlandı. Hıdırellez ateşinin yakılmasıyla başlayan şenlik muhteşem sahne gösterileriyle devam ederken binlerce vatandaş unutulmaz bir gün yaşadı.

Lüleburgaz Belediyesi’nin bu yıl 22’ncisini gerçekleştirdiği Hıdırellez Şenliği 6 Mayıs’ta Lüleburgaz Kent Ormanı’nda gerçekleştirildi. Hıdırellez Şenliği her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgiye sahne olurken, vatandaşlar halk oyunu, müzik dinletileri, ritim gösterisi ve Rumelili sanatçı Cüneyt Şentürk konseriyle unutulmaz bir gün yaşadı.

“Biz olmaktan gelir güzelliğimiz”

Etkinlik öncesinde konuşma yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Bunu hep birlikte yapıyoruz. Bunu hep birlikte yapmanın güzelliğini yaşıyoruz. Çünkü bizler Balkanlardan, Trakya’nın çeşitli bölgelerinden ya da Anadolu’dan kopup geldik. Kimimizin dedeleri, büyükbabaları, büyükanneleri… Kimimizin anneleri ve babaları geldi… Kimimiz kendimiz geldik. Ve bu topraklarda kök saldık. Şairin dediği gibi uç vermiş filizleriz. Büyürüz, dilleniriz. Biz olmaktan gelir güzelliğimiz” diye konuştu.

“Hep birlikte Lüleburgazız”

Başkan Gerenli, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı vererek şöyle devam etti: “Hep birlikte Lüleburgazız. Farklılıklarımız güzelliğimiz, farklılıklarımız zenginliğimiz… Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Pomak’ıyla, Gacal’ıyla, Roman’ıyla, Boşnak’ıyla, Dağlı’sıyla, acımızı da, sevincimizi de, hüznümüzü de, mutluluğumuzu da birlikte yaşayacağız ve aydınlık geleceğimize hep birlikte yürüyeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*