Ilgaz’da Çarşı İçi Yol ve Kaldırım Düzenlemeleri Başladı

Ilgaz’da Belediye Başkanı Mehmed Öztürk tarafından planlanan çarşı içi yol ve kaldırımları düzenlenme çalışması başladı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Öztürk: “İlçe merkezimizde proje ve çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda ilçemizdeki sorunları sırası geldikçe çözüyoruz. Çarşı içinde enerji nakil hatları yeraltına alındı. Su hatlarımızı komple yeniledik. Doğalgaz dağıtım şirketi de çalışmalarını tamamladı.

Şimdi de bu çalışmalar neticesinde zarar gören yol ve kaldırımları yeniliyoruz. Şunu ifade etmeliyim ki ilk planlamamızda çarşı içini sıcak asfalt olarak projelendirmiştik. Fakat yeniden yaptığımız değerlendirmeler ve istişareler sonucu, ilçemizin turizm kenti olduğu gerçekliğine daha da uygun düşmesi açısından çarşı içinin asfalttan ziyade renkli taşlarla ve Ilgaz’a yaraşır şekilde yeniden düzenlenmesine karar verdik.

2 Mayıs itibariyle başlayan çalışmalarımız takriben ağustos ayı gibi tamamlanacak. Bu süreçte gösterecekleri sabır ve anlayış için vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Yaptığımız çalışmanın sürekliliği açısından çarşı içerisindeki yenileme işlemi bittikten sonra belirli tonajın üzerindeki araçların çarşı merkezini geçiş güzergahı olarak kullanmaması adına gerekli düzenlemeleri de yapmayı planlıyoruz.

Bu süreçte çarşı merkezimiz için bir müjdeyi daha buradan vermek istiyorum. Herhangi bir afet durumunda toplanma alanı ve sığınak olarak kullanılabilecek, yer altı otoparkına da sahip “Modern Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı” projemize de ilerleyen süreçte start vereceğiz.

Ilgaz’ımızın vitrini olan çarşı içini modern yolları ve kaldırımları, kent meydanı, otoparkı ve afet durumunda sığınma alanı eşliğinde her yönüyle planlıyor; siz değerli vatandaşlarımızın rahatı için hazırlıyoruz. Her şey Ilgaz’ımız için…” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*