“Innovation4Mobility by BAKIRCI” özel bölümü ile Automechanika Istanbul 2023, otomotiv endüstrisindeki yeniliklere odaklanacak

Otomotiv satış sonrası endüstrisinin bölgedeki 1 numaralı ticaret fuarı Automechanika Istanbul, 1987’den beri otomotiv sektörüne özel, mimari projelendirmeden ekipman seçimine, eğitimden mesleki yeterlilik belgelendirmesine kadar uçtan uca yenilikçi çözümler üreten BAKIRCI Group ile yaptığı iş birliği doğrultusunda mobilite ve otomotiv dünyasındaki son teknolojileri 8-11 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda ‘Innovation4Mobility by BAKIRCI’ konsepti ile buluşturacak. Fuarda katılımcılar, BAKIRCI Group tarafından oluşturulacak 8 bölümden oluşan konsept alanında son teknoloji otomobiller ve servis ekipmanları ile elektrikli araç onarımlarının nasıl yapıldığını deneyimleme fırsatı yakalayacak.

 

Gerçekleştiği her yıl sektörün en önemli buluşması olan Automechanika Istanbul, bu yıl 1.000’in üzerinde katılımcı firma ve 50.000’inin üzerinde ziyaretçiye ulaşarak yeni bir rekora imza atmayı hedeflerken, ‘Innovation4Mobility by BAKIRCI’ alanında da sektör profesyonellerini mobilite ve otomotiv dünyasındaki son teknolojilerle buluşturacak. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8-11 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda katılımcılar, BAKIRCI Group tarafından oluşturulan konsept alanda son teknoloji otomobiller ve servis ekipmanları ile elektrikli araç onarımlarının nasıl yapıldığını deneyimleyebilecek. ADAS & Diagnostik, Şarj İstasyonları, Bakım Onarım & Güvenlik Ekipmanları, Aks Ölçüm & Lastik, Şasi Onarım, Kaporta & Boya, Ekspertiz & Muayene, Batarya Test & Onarım olmak üzere 8 bölümden oluşacak alanda BAKIRCI Group, tüm ziyaretçilere yeni nesil teknolojileri uygulamalı olarak gösterecek.

 

Elektrikli bir aracın tüm servis aşamaları Automechanika Istanbul’da sergilenecek

Sürdürülebilirlik ve kullanıcı odaklı çözümlerin ana temalar olarak işleneceği Automechanika Istanbul, ‘Innovation4Mobility by BAKIRCI’ alanında otomotiv sektörü temsilcilerini yenilikçi araç teknolojileri ve doğru onarım teknolojileri ile buluşturacak. 8 bölümden oluşan konseptte bir elektrikli araç servisinin bütün ihtiyaçlarını karşılayan yeni servis ekipmanları yaklaşık bin metrekarelik bir alanda sergilenecek. Konseptin ADAS & Diagonistik bölümünde sürücülerin güvenliğini artırmak için tasarlanan radar, dijital kameralar, lidar algılayıcılar, ultrasonik uygulayıcılar ve bu sistemlerin düzenli çalışması için arıza teşhisi yapan, durum raporu hazırlayan cihazlar yer alacak. BAKIRCI Group profesyonelleri, yeni nesil ADAS Kalibrasyon cihazı ve üst düzey diagonistik cihazları ile yeni nesil araçların nasıl onarılması gerektiğini anlatacak. Her geçen gün hem ülkemizde hem de dünyada artan elektrikli araçlar için tasarlanan Şarj İstasyonları bölümünde ise AC ve DC olmak üzere yeni nesil şarj istasyonlarında OEM onaylı dünyadaki en hızlı ve güvenilir cihazlar ziyaretçiler tarafından incelenebilecek.

 

Parkurda kapsamlı bakım elemanları görev alacak

BAKIRCI Group tarafından tasarlanan “Innovation4Mobility by BAKIRCI” özel alanının Bakım Onarım & Güvenlik Ekipmanları adasında elektrikli araç servislerinin en önemli parçalarından birisi olan, tamir ve bakım esnasında kullanılan yüksek voltaj güvenlik ekipmanları tüm detaylarıyla incelenebilecek. Bataryaları nedeniyle içten yanmalı motorlu araçlara göre daha ağır olan elektrikli araçlara özel oluşturulan Aks Ölçüm & Lastik bölümünde ise doğru sökme takma, doğru balans cihazı ve güvenli otonom sürüş için aks ölçüm cihazları yer alacak. Güvenli onarım için hata payları daha da hassas bir hale getirilen yeni nesil teknolojik araçların doğru ekipmanlar ile ölçülüp onarılması için gerekli tüm onarım sistemleri ise Şasi Onarım adasında kullanıcı deneyimine sunulacak.

 

Farklı onarım metotları 12. salonda kullanıcı deneyimine açılacak

Araç gövde ve dış panel saçlarında alüminyum teknolojisi kullanımının artmasıyla birlikte ortaya çıkan farklı onarım metotlarını da 12. salonda fuara taşıyan BAKIRCI Group, Kaporta & Boya adasında ise onarımlar sırasında uygulanacak metotların hızlı, teknolojik ve güvenli cihazlar ile uygulamalarını ziyaretçilerine gösterecek. İçten yanmalı motorlu araçlara göre hem daha güçlü hem de daha dayanıklı elektrikli araçlara yönelik Eddy Current teknolojisine sahip Şasi Dinamometresi ve adaptif süspansiyonlar için en teknolojik test cihazları Ekspertiz & Muayene istasyonunda yer alırken; Batarya Test & Onarım istasyonunda ise onarımları yüksek güvenlik isteyen elektrikli araç bataryaları için batarya test onarım cihazları yer alacak ve uzmanlar bataryaya nasıl doğru müdahale edileceğini gösterecek. Automechanika Istanbul 2023, 8-11 Haziran tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceği büyük buluşmasında bu kez 1.000’in üzerinde katılımcı firma ve 50.000’in üzerinde ziyaretçiye ulaşarak yeni bir rekora imza atmayı hedefliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*