Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın desteğiyle Bursa’da düzenlenen “Teknofest 2023 İHA Serbest Görev Yarışması”na katılan Kartepeli gençler performans ödülü kazandılar

Gençlerin geleceğe hazırlanması, daha donanımlı eğitim almaları için tüm imkanları ile destek sağlayan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın desteğiyle 24 – 29 Nisan 2023 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen “Teknofest 2023 İHA Serbest Görev Yarışması”na katılan gençler performans ödülü kazanarak gururlandırdı.

TERMAL KAMERALI İHA

Teknofest 2023 İHA Serbest Görev Yarışması’na 14 kişilik ekiple katılan KOÜ Sivil Havacılık Fakültesi öğrencileri 4 bin yarışmacı arasında ilk ona girerek performans ödülü kazanmaya hak kazandılar. Öğrenciler tarafından yapılan “Feniks” isimli insansız hava aracı termal kamera sayesinde insan sıcaklığını tespit ederek iletişim kurması sağlanıyor.

14 KİŞİLİK EKİP

Teknofest 2023 İHA Serbest Görev Yarışması’nda Dilara Duru, Ömer Burak Ünver, Emre Kabakçı, Serkan Yıldırım, Rümeysa Dilber, Hüseyin Yıldırım, Bengü Varan, Yasemin Taşkıran, Elif Bala, Halime Göncü, Enes Köşeli, Yiğit Kaan Kabadayı ve Musa Arı’dan oluşan 14 kişilik ekip yarıştı.      

KOCAMAN’A TEŞEKKÜR

Kocaeli Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Oğuzhan Urhan, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Nasır Çoruh ve yarışmaya katılan öğrenciler Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Prof.Dr.Urhan “Başkanımızın desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin elde ettikleri başarı bizleri gururlandırmanın yanı sıra yeni hedefler önümüze açmıştır. Yeni ve daha büyük hedeflere daha güçlü daha motive yürüyeceğiz” açıklamasında bulundu.

GENÇLERİMİZİN BAŞARISI İLE ŞAHLANACAK

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Teknofest 2023 İHA Serbest Görev Yarışması’nda ilk 10’a girerek performans ödülü ile bizleri gururlandıran KOÜ Sivil Havacılık Fakültesi öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum.  “Feniks” ismini verdikleri insansız hava aracı sahip olduğu termal kamera sayesinde insan sıcaklığını tespit ederek iletişim kurmak üzere tasarlandı. Teknolojinin Yüzyılı gençlerimizin başarısı ile şahlanacak. Değerli öğrencilerimize, fakülte dekanımıza ve hocamıza nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*