Kartepe’de Saliha Erdim’e Büyük İlgi

Kartepe Belediyesi tarafından hafta sonu kutlanacak Anneler Günü münasebetiyle düzenlenen programa konuk olarak katılan Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim büyük ilgi gördü.

Kartepe Belediyesi Anneler Günü’ne özel Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Eşler arası iyi bir iletişimin stratejileri” konulu söyleşiye Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim katıldı. Söyleşiye büyük bir ilgi gösteren Kartepelilere teşekkür eden Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Aile kurumu toplumsal yapıyı oluşturan en temel birim olmanın yanı sıra sevgi ve dayanışmanın da temelidir” dedi.

ANNELER GÜNÜNE ÖZEL

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, birim müdürleri ve Kartepeliler katıldı. Söyleşi öncesinde açıklama yapan Başkan Kocaman “Gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Bu kadar yoğunluktan dolayı kusura bakmayın. İnşallah Kent Meydanı’nda yeni kültür merkezi yapacağız. Çok daha modern ve geniş imkanlara sahip yeni kültür merkezimiz olacak” açıklamasında bulundu.

BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ

“Anneler Günümüzü kutluyorum” diyen Başkan Kocaman “Gençlerin nikahlarına koşa koşa gidiyorum. Aile bir milletin, toplumun temel taşıdır. Kültürümüzün, değerlerimizin yoğrulduğu öğretildiği ilk yerdir. Köklerine, değerlerine bağlı millet bekamız için çok önemlidir. Bu gece Sayın Saliha Erdim güzel anlatımıyla mutlu aile olabilmeyi ve bunun önemini değişik açılardan da dinleyeceğiz. Muhteşem bir kalabalık. Ayaklarınıza sağlık. Kartepeli hemşehrilerimizle biz kocaman bir aileyiz” ifadelerini kullandı. 

İNSANIN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ

Kartepelilere hitap eden Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim “İnsanın kıymetini bilmeyen Rabbine karşı kusur işler. Kadının erkeğin kıymetini bilmeyen Rabbine karşı kusur işler. Kıymet bilmek üzere programlanmalıyız. Bizler bilginin peşinden gitmeliyiz. Bilgiyle daha iyi insan olmak için çalışmalıyız. Yuvanızı yaşanmaz hale getirmeyin. Bilgi sahibi olmak sizlerin yapacağınız her işte yol gösterici olacaktır. İnsan nelerin kendisine iyi geldiğini bilmelidir. Bilgilerinizin doğru olması çok önemlidir. Kötü sözden hiçbir zaman doğu bir mesaj çıkmaz. İyi olanı görmeye odaklanmalıyız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*