Kaspersky, tamamı kadınlardan oluşan yeni F1 sürücü serisinde Al Qubaisi kardeşleri destekliyor

Kaspersky, F1 yarış serisinin kadın sürücüleri daha yüksek rekabet seviyelerine ulaşmaları için geliştirmeye ve hazırlamaya yardımcı olan yeni projesi F1 Academy’nin açılış sezonunda Birleşik Arap Emirlikleri’nin profesyonel yarışçıları Amna ve Hamda Al Qubaisi’nin sponsoru oldu. Söz konusu destek, Kaspersky’nin şirketin mükemmelliğe olan sıkı bağlılığını paylaşan genç profesyonellere yardımcı olma konusundaki kararlılığını yansıtıyor.

Kaspersky, 2018 yılından beri Amna ve Hamda Al Qubaisi’ye sponsorluğunu sürdürüyor. Her iki kadın pilot uzun süredir erkek egemen motor sporlarında kadınların başarılı olabileceğini ortaya koyan işler başarıyor ve önemli sonuçlar elde ediyor. Kariyerine 2014 yılında 13 yaşında başlayan ve Formula 4’te yarışan büyük kardeş Amna, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ilk kadın oldu. Amna aynı zamanda bir F4 yarışını kazanan ilk Arap kadın oluşuyla öne çıktı. Amna ayrıca, 2018’de Formula E testlerinde bir grup kadın sürücüye liderlik etti. Küçük kız kardeşi Hamda ise Formula 4’teki ilk yarışına 2019’da çıktı ve iki yıl sonra F4 şampiyonasında podyuma çıkan ilk kadın oldu.

F1 Academy açılış sezonunun bir parçası olarak Amna ve Hamda, F4, FRECA, F3 ve F2 serilerinde takımları bulunan Hollandalı MP Motorsport için yarışacaklar. BAE’li iki yarışçıya daha önce tek kişilik W Serisi yarış şampiyonasında yarışmış olan Hollandalı yarış pilotu Emely de Heus da eşlik edecek.

Her biri üçer sürücüden oluşan beş takım, hafta sonları gerçekleştirilecek yedi yarış boyunca toplam 21 yarışta mücadele edecekler. Her etkinlik iki sıralama seansı ve üç yarıştan oluşuyor. Seri, katılımcıların önde gelen motor sporları kategorilerine girmelerine yardımcı olmak amacıyla pratik yapmalarını ve becerilerinde ustalaşmaları için yeterli pist süresi kazanmalarını sağlıyor.

Kadın Profesyonellerine Destek!

Amna Al Qubaisi, şunları söylüyor: “Hayallerimin peşinde koşarken beni desteklediği için Kaspersky’ye minnettarım. Kaspersky’nin mükemmelliğe ve profesyonelliğe olan bağlılığı, diğer yarışçılarla rekabet avantajını koruyabilmek için verimliliğinin sınırlarını sürekli olarak zorlamak zorunda olan her profesyonel sürücünün değerleriyle son derece iyi örtüşüyor.”

Hamda Al Qubaisi de şunları ekliyor: “Kaspersky ile birlikte profesyonel gelişimime devam ediyor ve yeni zirvelere ulaşıyorum. Şirketin kadın profesyonelleri destekleme konusundaki kararlılığı bana ilham veriyor ve beni daha da çok çalışmaya, daha büyük başarılar elde etmeye itiyor. İşbirliğimizin yeni tarihi başarılara imza atmama yardımcı olacağını umuyorum.”

Sezonun ilk yarışı 28-29 Nisan tarihlerinde Avusturya’nın Spielberg kentinde gerçekleştirilecek. Bunu İspanya, Hollanda, İtalya, Fransa’daki yarışlar ve Ekim sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki final etabı takip edecek.

Kaspersky Global Ortaklıklar ve Sponsorluklar Başkanı Sandro Cisco, düşüncelerini şöyle paylaştı: “Kaspersky’de yeteneğin cinsiyeti olmadığını bilerek uzun süredir kadınların güçlendirilmesi için çalışıyoruz. Tıpkı siber güvenlik sektöründe olduğu gibi, motor sporları da erkek egemen bir dünya. Bu eğilimle başa çıkmayı ve motor sporlarında cinsiyet çeşitliliğini geliştirmeyi amaçlayan girişimleri görmek heyecan verici. Amna ve Hamda’ya F1 Academy’nin açılış sezonunda başarılar diliyor, bunun becerilerini daha da geliştirmelerine ve profesyonel kariyerlerini ilerletmelerine yardımcı olmasını umuyoruz.”

Kaspersky, bireylerin ve özellikle kadınların güçlendirilmesine yönelik girişimleri sürdürülebilir kalkınma stratejisinin temel alanlarından biri olarak görüyor. Şirket kadınları desteklemek ve siber güvenlik alanında kariyer yapmaya teşvik etmek amacıyla çeşitli projeler yürüterek BT alanındaki cinsiyet uçurumunu azaltmaya odaklanıyor. Şirketin kadınlar ve erkekler arasında köprü kurmayı amaçlayan girişimlerinden bir diğeri de daha fazla kadını BT alanında kariyer yapmaya motive etmeyi hedefleyen dijital Empower Women projesi.

Şirketin sürdürülebilir gelişimi hakkında daha fazla ayrıntıyı Kaspersky Sürdürülebilirlik Raporunda bulabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*