Kemalpaşa’da seçim çalışması yapan AK Partili Kırkpınar, esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı

AK Parti İzmir Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili adayı Yaşar Kırkpınar, seçim çalışmalarına Kemalpaşa’da devam etti. İlk olarak önceki dönem belediye başkanı Arif Uğurlu’nun düzenlediği kahvaltı programına katılan Kırkpınar, ardından ilçede esnaf, STK ve vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşların ve esnafların yoğun ilgisi ile karşılaşan Kırkpınar, “Kemalpaşa’nın evladı, İzmir’in Milletvekili olarak sizlerle birlikte Yeni Türkiye Yüzyılına hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.

“Son 21 yılda başardıklarımızdan aldığımız güçle şimdi yepyeni bir destan yazmaya hazırlanıyoruz. Millet olarak, şimdi çok daha büyük atılımların eşiğindeyiz” diyen Kırkpınar konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Biz eser ve hizmet siyasetiyle bugünlere getirdiğimiz Türkiye’yi, daha ileriye taşımak için milletimizden aldığımız güçle yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizi bugüne kadar nasıl sizlerle birlikte büyüttüysek, güçlendirdiysek, zenginleştirdiysek, inşallah Türkiye Yüzyılı’nı da beraber inşa edeceğiz. Ama biz bunları yaparken ve yapmak için yeniden sizlerden destek isterken birileri ise ülkenin birikimlerini önce altılı olarak başlayan masada paylaşmaya niyetlendi, sonra pazarlığın kızıştığı bir anda ortaklardan biri yerinden kalkıp, sonra geri otururken, masanın altındaki gizli ortak HDP de bu cümbüşteki yerini aldı. Baktılar yedi ortakla da bu iş olmayacak, iki büyükşehir belediye başkanını da dâhil edip, ortak sayısını dokuza çıkardılar. Masada kendileri için de yer olduğunu gören ülkenin ve milletin yeminli düşmanları PKK ve FETÖ durur mu? Onlar da hemen seslerini yükselttiler.”

Kılıçdaroğlu ve 10’lu,11’li masa üzerinden ülkeye dayatılan bu senaryoyla ilk defa karşılaşılmadığını, sözlerine ekleyen Kırkpınar, “Biz bu senaryoyu tek parti döneminde insanlarımızın hak ve özgürlükleri çiğnenirken, sanayi kuruluşlarının kapısına kilit vurulurken de seyrettik. Her on yılda bir maruz kaldığımız darbe ve muhtıralarla, siyasi ve ekonomik bedeller öderken seyrettik. Ömürleri bir yılı bulmayan koalisyon hükümetlerinin yönetiminde, güven ve istikrar iklimini kaybederken seyrettik. Kardeşi kardeşe düşman eden ideolojik kavgalarda, köken ve mezhep kışkırtmalarında seyrettik” dedi.

Kırkpınar, ilçede Artvinliler Derneği, Karadenizliler Derneği, Yörükler Derneği ve Berberler Derneği’ni de ziyaret ederek, Dernek Başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*