Medianova WAF, güvenliği bir üst seviyeye çıkarıyor

Önde gelen CDN ve bulut hizmetleri sağlayıcısı Medianova, bulut tabanlı Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF) hizmetindeki en son gelişmeleri duyurdu. Gelişmiş koruma özellikleri, esnek güvenlik modları ve özelleştirilebilir güvenlik kuralları tanımlama imkanı sunan Medianova WAF’ın yeni versiyonuyla işletmeler; web sitelerinin güvenliği üzerinde zengin yönetim imkanı ve kontrol sahibi olacakları bir yapıya kavuşuyorlar.  Yerli ve global teknoloji şirketi Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Güvenlik, Medianova’da bizim için en önemli öncelik. WAF hizmetimizin gelişmiş sürümünü kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Global bulut rakiplerinin aksine Türkiye içindeki 11 farklı veri merkezinden dağıtık bulut olarak hizmet veren WAF servisimiz, verisini Türkiye’de tutmak zorunda olan şirketlere ciddi bir çözüm olarak algılanıyor” diyor. 

Medianova, bulut tabanlı Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF) hizmetindeki en son gelişmeleri duyurdu. 

SQL Injection, Cross-Site Scripting (XSS), Remote File Inclusion, Java Code Injection, Session Fixation, Unix/Windows Shell Injection gibi OWASP İlk 10 listesinde yer alan güvenlik açıkları dahil olmak üzere birçok web uygulaması saldırısına karşı gelişmiş koruma özellikleri sunan ve tehditlerin kaynak sunucuya ulaşmadan engellenmesini sağlayan Medianova WAF ile, işletmeler güvenlik gereksinimlerine göre “Off, On ve Monitoring Only” olmak üzere üç farklı güvenlik modu arasından seçim yapabiliyor.

Gerçek zamanlı izleme sunuyor

Medianova WAF, “Monitoring Only” modunda, potansiyel tehditler için gerçek zamanlı izleme sağlarken, tüm trafiğin kesintisiz olarak geçmesine izin veriyor ve bir web sitesinin mevcut işleyişini etkilemeden güvenlik durumuna ilişkin değerli öngörüler sağlıyor. 

Medianova WAF’ın gelişmiş yeni sürümü, işletmelerin user agent, request protocol, client IP ve daha pek çok kritere göre Medianova Cloud panel üzerinden özelleştirilmiş güvenlik kuralları tanımlamasına olanak tanıyor. Bunun yanı sıra, detaylı aktivite logları ve atak kaynaklarına ilişkin zengin analitik ekranları sağlıyor. 

En son tehdit istihbaratıyla düzenli güncelleniyor

Medianova WAF, işletmelerin her zaman yeni ve gelişmekte olan tehditlere karşı korunmasını sağlamak için en son tehdit istihbaratıyla düzenli olarak güncelleniyor. Yerli ve global teknoloji şirketi Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Güvenlik, Medianova’da bizim için en önemli öncelik. WAF hizmetimizin gelişmiş sürümünü kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. İşletmelerin web sitelerinin güvenliği üzerinde tam kontrole ihtiyaç duyduklarını anlıyoruz. WAF hizmetimizin yeni sürümü, en üst düzeyde güvenlik sağlamak için gelişmiş koruma özellikleri, esnek güvenlik modları ve özelleştirilebilir güvenlik politikaları sunuyor.” diyor.

Performanstan ödün vermeden yüksek koruma sağlıyor

Medianova WAF hizmeti; güvenlik, performans ve uptime’ı bir arada sunan dinamik CDN platformu Aksela ile entegre modelde kullanılabiliyor. WAF’ın sunduğu faydalara ek olarak Aksela; web sitesi ile son kullanıcılar arasında yer alarak ekstra bir güvenlik katmanı sağlıyor ve kaynak sunucuyu gizliyor. Anycast DNS ve Rate Limiting servisleriyle birlikte, web sitesini DDoS saldırılarının veya kötü niyetli botların doğrudan hedefi olmaktan koruyarak güvenliği bir üst seviyeye çıkarıyor. Bunun yanında; TCP hızlandırma, mikro önbellekleme, içerik sıkıştırma, HTTP/2 teknikleri gibi zengin özelliklerle performanstan ödün vermeden web sitelerinin güvenliğinin artırılmasını da sağlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*