Menderes’ten Depremzede Üreticilere Destek

Menderes Belediyesi tarafından Hataylı süt üreticisine destek olmak amacıyla 2 adet süt tankı deprem bölgesine hibe edildi.

Menderes Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısında oy birliğiyle alınan karar neticesinde Hatay’da ki depremzede süt üreticisine destek olmak adına 2 adet süt tankı hibe edildi. Menderes Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında süt tankları tırlara yüklenerek bölgeye gönderildi. Tanklar Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hassa’da kurulacak süt toplama merkezinde faaliyet gösterecek.

Yem yardımı

Meclis kararında ayrıca depremden zarar gören Osmaniye’deki üreticilere ulaştırılmak üzere besi yemi desteği verilmesi de kabul gördü. Yapılacak çalışmanın ardından Osmaniye’de ki tarım kooperatifleri ve üreticilere 150 bin liralık besi yemi yardımı da yapılacak.

Her zaman yanlarındayız

Yapılan desteklerle ilgili konuşan Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, ‘’ 6 Şubat’ta yaşanan depremin ardından hem deprem bölgelerine hem de ilçemize gelen depremzede vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdürüyoruz. Hafta sonu meclis üyelerimizle birlikte Hatay’a giderek bölgede ki depremzede vatandaşlarımızla bir araya geldik, onların sorunlarını ve taleplerini dinledik. Her yıl gerçekleştirdiğimiz uçurtma şenliğimizi de Samandağı’nda yaparak depremzede çocuklarımızla bir olduk. Mayıs ayı meclisimizde aldığımız kararla da bünyemizde yer alan 2 adet süt tankını Hatay’da ki süt üreticileri için hibe ettik. Tanklarımız yola çıktı. Ayrıca yem desteğiyle de Osmaniye’de ki üreticimizin yanında olacağız. Onun için de gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bölgedeki ekonominin canlanması ve üreticinin desteklenmesi adına her türlü desteği vermeyi sürdüreceğiz’ dedi.

 

Hatay büyükşehir belediyes hassa da süt toplama merkezi kuruyor,

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*