Müjdeler olsun trafik çilesi bitti

Bergama’nın dört gözle beklediği ve trafiğe verilen çevre yolunda inceleme yapıldı.

Bergama çevre yolunda giriş ve çıkış kavşak düzenlemelerinin de yapılabilmesi için Bergama’nın yeni çevre yolu trafiğe verildi. Trafiğe verilen yolda inceleme yapıldı.

Uzun yıllardır trafik sorununa neden olan çevre yolu ihtiyacı artık giderildi. Çevre Yolu’nun ilk kez trafiğe verilmesi ardından yolda inceleme yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, AK Parti İzmir Milletvekili adayı Kerem Ali Sürekli, Belediye meclis üyeleri, Karayolları yetkilileri ve basın mensupları hep birlikte inceleme gezisi gerçekleştirdi.

TIR, KAMYON VE TRAFİK ÇİLESİ BİTTİ, BERGAMA’NIN YOLLARI ARTIK DAHA GÜVENLİ, DAHA KONFORLU HALE GELDİ

3 gidiş, 3 geliş şerit olarak inşa edilen Bergama’nın yeni çevre yolu ile uzun yıllardır beklenen, kangrene dönüşmüş çevre yolu çilesi bitmiş oldu. 

Kadim şehir Bergama’nın büyümesi, gelişmesi ve çevre illerle ticari ilişkilerinin artması, İstanbul- İzmir Otobanı’nın faaliyete geçmesi, ayrıca Balıkesir, Manisa, Akhisar, Kınık, Soma ve Kırkağaç ile Türkiye geneli yapılan taşımacılıkta Bergama’nın bir kavşak noktası konumunda olması acilen yeni bir çevre yoluna ihtiyacı ortaya çıkarmıştı. Uzun yıllardır yapımı için büyük uğraşlar verilen Bergama Çevre yolu inşaatı, Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun 2019 Yerel Seçimleri’nde göreve gelmesi ile birlikte masaya yatırıldı. Başkan Koştu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve bölge milletvekillerinin desteği ile yürüttüğü ısrarlı çalışmalar çevre yolu projesine hız kazandırdı. Ve çalışmaları tamamlanan çevre yolunun trafiğe açılması ile Bergama şehir içi trafiği rahat bir nefes almaya başlamış oldu.

İZMİR MİLLETVEKİLİ DAĞ; “BERGAMA’MIZ İÇİN DESTEĞİMİZ TAM”

Bergama Çevre Yolu’na trafiğin verilmesi ve inceleme gezi nedeniyle çok büyük bir sevinç duyduklarını söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Bergama çevre yolu şehir içi trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak. Tarihi şehir Bergama’nın büyümesi, gelişmesi ve özellik İzmir-İstanbul Otoyolu’nun yapılması ardından buradaki trafiği ciddi bir şekilde arttı. Çevre yolunun aciliyeti daha öncelikli hale geldi. Bergama’da yaşayan her bir vatandaşımız açısından bu yolun önemini daha da arttı. İtsanbul’dan gelip Dikili, Ayvalık ve Çandarlı’ya geçen araçlar Bergama şehir içi trafiğini artırdı. Balıkesir, Soma, Kırkağaç ve Akhisar içinde karayolu taşımacılığı açısından Bergama bir kavşak noktası konumunda. Bu bölgelerimizdeki ticari hareketlilik, Bergama’ya da trafik olarak yansıyordu. Bergama yeni çevre yolu ile birlikte ciddi bir rahatlık sağlanmış olacak. Biz her zaman Bergama’ya hizmet noktasında çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN KOŞTU; “DAHA GÜZEL BİR BERGAMA İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Bergama Şehir içi trafiğinde tır ve kamyon çilesinin artık bittiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Çevre yolumuz için göreve geldiğimiz ilk günden çok büyük emek harcadık. Çok şükür çevre yolumuz trafiğe verildi. Giriş ve çıkış kavşaklarının da yapılabilmesi için çevre yolunun trafiğe verilmesi gerekiyordu. Atatürk Bulvarı’nda trafiğin rahatlaması ile birlikte, Karayollarımız İzmir girişinden ve Bergama çıkışından kavşak düzenlemelerini rahatlıkla gerçekleştirecek. Bağlar mevki üretim yolları geçişlerini yine bu proje içerisinde çözerek, hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

“SIRADA ADNAN MENDERES BULVARI’MIZ VAR”

Bergama Çevre Yolu’nda trafik işleyişinin başlaması ardından uzun yıllar Bergama çevre yolu olarak faaliyette bulunan, büyüyen ve gelişen Bergama ile birlikte şehir içerisinde kalan Adnan Menderes Bulvarı düzenlemesine sıra geldiğini belirten Başkan Koştu, “Yeni çevre yolumuzun hizmete girmesi ile trafik çilemiz, hava kirliliğine neden olan egzoz dumanı, karbon salınımı sorunu önemli ölçüde ortadan kalkmış oldu. Şimdi Adnan Menderes Bulvarı’mızda yeni düzenleme yapacağız. Daha önce hemşehrilerimize sözünü verdiğimiz yeni düzenlemesi, ışıklandırması, peyzaj çalışması ile Bergama’mız yeni bir cazibe merkezine ve şehir içi caddeye kavuşmuş olacak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*