Samsung ile Unity iş birliği, Türkiye dahil yeni pazarları kapsayacak şekilde genişledi

Samsung, Unity ile iş birliğini Aura çözümü aracılığıyla, Türkiye dahil 50’yi aşkın pazarı kapsayacak şekilde genişlettiğini duyurdu. 

Teknoloji devi Samsung, telekom operatörleri ve orijinal malzeme üreticilerine (OEM) yönelik Aura isimli çözüm paketi sunan Unity ile iş birliğini büyütüyor. OEM üreticilere yönelik sunulan Aura çözüm paketi; halihazırda Avrupa, Rusya, Güneydoğu Asya ve Hindistan gibi 30’dan fazla pazarda Samsung marka mobil cihazlarda kullanılıyor. Genişleyen iş birliği ile Unity, Samsung’un pazara yeni sürülen Galaxy A ve M Serisi cihazları için Türkiye dahil Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki 50’den fazla pazarda şirketin iş ortağı olacak.

Aura’nın sunduğu teknolojiler, öncü Telekom operatörlerinin ve Samsung gibi orijinal malzeme üreticilerinin cihazlardaki kullanıcı deneyimini iyileştirmesini sağlıyor. İlgili içerikleri, uygulamaları ve hizmetleri doğrudan mobil cihazlara taşıyor. Sistem, yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi özellikleri sayesinde, bir cihazın ilk kurulumu sırasında akıllı tavsiyeler sunabiliyor. Bu sayede kullanıcılar için değer üreten, karmaşayı önleyerek net tavsiye skorunu artıran, kullanıcı beklentilerine en uygun başlangıç deneyimini sağlıyor.

Daha zengin bir akıllı telefon deneyimi 

Unity Aura İş Birimi Genel Müdürü Arnon Harish, iş birliği ile ilgili olarak, “Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi için Aura çözüm paketimizle kullanıcıları odağımıza alıyoruz. Dijital dönüşümü artırırken, operatörlerin müşterilerine sunduğu temel hizmetleri daha iyi tanıtabilmelerini sağlıyoruz. Aynı zamanda doğrudan cihaz üzerinden müşterileriyle etkileşime geçerek, mevcut kullanıcılara daha zengin akıllı cihaz deneyimleri sunabilmelerine olanak tanıyoruz. Samsung ile yaptığımız uzun vadeli iş birliği de bu açıdan bizim için çok değerli. İş birliğimizin kapsamını şimdi yeni bölgelerle birlikte genişletiyoruz. Böylece, kullanıcı deneyiminin daha dinamik ve etkileşimli olacak şekilde dönüşmesine katkı sunacağız.” dedi.

Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Azdemir, “Samsung, tüm dünyada kullanıcılara daha fazla inovasyon ve hayat kolaylaştıran çözümler sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Samsung, Unity iş birliği ile kullanıcılara Türkiye dahil 50’yi aşkın ülkede daha yenilikçi, fayda sağlayan çözümler sunabilecek. İş birliği sayesinde, Galaxy A ve M serisi cihazlarımız özelinde daha fazla kişiselleştirme olanağının yanı sıra yeni servis ve çözümleri kullanıcılarımızla buluşturacağımız için de büyük heyecan duyuyoruz.” dedi.

Aura, Şubat 2022’de piyasaya sürüldüğünden beri dünya çapında 1,4 milyardan fazla cihaza entegre edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*