Sezonun En İddialı Caz Konseri Caz Sahnelerinin Mücevheri Lars Danielsson 20 Mayıs’ta CRR’de!

Caz sahnelerinin mücevheri olarak nitelendirilen, İsveçli kontrbasçı Lars Danielsson muhteşem dörtlüsüyle, 20 Mayıs’ta, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda konser verecek. Uluslararası caz sahnesinin en ünlü ve aranan basçılarından Lars Danielsson’a; piyanoda Grégory Privat, gitarda John Parricelli, davul ve perküsyonda ise Magnus Öström eşlik edecek.Konser saat 20.00’de başlayacak. 

İsveç doğumlu Lars Danielsson piyano, gitar ve çello gibi farklı enstrümanlara hâkim olsa da aradığı müzikal dili bas ve kontrbasta bulan, caz dünyasının hayranlığını kazanmış özel isimlerden biri. Danielsson, Gothenburg Müzik Konservatuarı’nda çello üzerine klasik müzik eğitimi aldıktan kısa süre sonra, Miles Davis’in eski saksofoncusu David Liebman, piyanist Bobo Stenson ve efsanevi ECM davulcusu John Christensen ile beraber Lars Danielsson Quarteti kurdu. Bu ekiple devam eden 20 yıllık birliktelik boyunca 8 albüm ve pek çok ödüle imza attı. Özellikle her biri kendi enstrümanında ustalaşmış önemli virtüözleri bir araya getirerek ürettiği kayıtlar ile de tanınan Danielsson, aralarında Leszek Mozdzer, Tigran, Magnus Öström, Arve Henriksen, Bugge Wesseltoft, Nils Petter Molvaer, Eivind Aarset, Jan Bang, Eric Harland gibi pek çok ustanın bulunduğu isimlerle albüm ve turne iş birlikleri yaptı.

Besteci ve Prodüktör Yönüyle de Takdir Topluyor

Bas ile kurduğu özel ilişkinin ötesinde besteci ve prodüktör kimlikleriyle de takdir toplayan usta, cazın yanı sıra klasik ve folk müziğe açılan pencerelerden keyifli manzaralar sunan kayıtlara da imza atıyor.

50-100-165—200 TL olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişe ve Biletix’te satışta.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*