Stadyum Tramvay Hattı Ön Yeterlilik İhalesine 24 firma katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlanan Alikahya Stadyum Tramvay hattı yapımı için ön yeterlilik ihalesine 24 firma katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Alikahya Stadyum Tramvay Hattı yapımı için ön yeterlilik ihalesi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi İhale Salonunda, iş yapacak yeterliliğe sahip 24 firma yeterlilik beyan zarfı ile ihaleye katıldı. Firmalardan gelen teklifler ihale komisyonu tarafından incelendikten sonra yeterliliğe sahip firmalar mali teklif için davet edilecek.

 

660 GÜNDE TAMAMLANACAK

Hazırlanan tramvay hattı projesi ile hali hazırda son durak olan otogardan stadyuma kadar olan bölgede trafik akışını rahatlatmak, toplu taşımayı da daha konforlu hale getirmek amaçlanıyor.  Otogardan durağından başlayarak 3,8 kilometre uzunluğunda olacak hat 6 duraktan oluşacak. Hattın 660 günde tamamlanması planlanıyor.

 

6 DURAKTAN OLUŞACAK

Kocaeli Stadyumu’nda oynanacak maçlar ve etkinlikler için büyük önem taşıyan hat otogar depo alanından başlayacak ve en yakın noktadaki Bağımsızlık Caddesinde son bulacak. 3,8 kilometre uzunluğunda olacak hat 6 duraktan oluşacak. Hattın birinci durağı; Fener Sokak ile Sultan Murat Caddesinin kesiştiği noktada, ikinci durağı Fatma Seher Hanım Sokağın İbni Sina Sokak ile kesiştiği yerde, üçüncü durağı Sakıp Sabancı Caddesi üzerinde Fenerli Sokak ile kesiştiği yerde, dördüncü durak Sakıp Sabancı Caddesi üzerinde Nar Çiçeği Sokak ile kesiştiği yerde, beşinci durak Bağımsızlık Caddesi üzerinde Yunus Emre Sokak kesişiminde, altıncı durak Bağımsızlık Caddesinin sonunda olacak.

 

KATILAN FİRMALAR

 

1.HLZ TRZ. İNŞAAT

2.AKM YAPI İNŞAAT

3. KCT YOL YAPI

4. NAS İNŞAAT – İNAŞ MİMARLIK

5. UNİTEK İNŞAAT

6. 58 YAPI İNŞAAT  – VİZER İNŞAAT

7.YSE YAPI

8.KOLİN İNŞAAT

9.TEB ENERJİ A.Ş – MEFE İNŞAAT – GELİŞİM YAP. SAN.

10.HKS ANKARA İNŞAAT – CAN AY. İNŞAAT

11.ADFA MÜHENDİSLİK – İMAJ ALT. ÜST. SAN. TİC. – 2 MG İNŞAAT

12.DILLINGHAM CONSTRUCTION

13.ŞENBAY MADENCİLİK – ÖZGÜN YAPI

14.KIYMET İNŞAAT – KRİSTAL ELEKTRİK – ULUKAR İNŞAAT

15.DOĞUŞ İNŞAAT

16.GÜLERMAK İNŞAAT

17.SİGMA İNŞAAT – EMRE RAY ENERJİ – FMK RAY İNŞAAT

18.KİSKA KOM İNŞAAT – ÖZKA İNŞAAT

19.TEKNOMİNA İNŞAAT – BAHADIR İNŞAAT – BSK YOL İNŞAAT

20.UĞURSAL İNŞAAT MALZEMELERİ – ABU YAPI

21.YDA İNŞAAT –

22.NEORAY İNŞAAT

23.NUROL İNŞAAT

24.İSTCON İNŞAAT

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*