T3 Vakfı Deprem Bölgesinden Misafirlerini TEKNOFEST’te Ağırladı

Gönüllüleriyle birlikte ilk günden itibaren deprem bölgesinde yardım çalışmaları yürüten T3 Vakfı, “ Bir Çocuk Gelsin Bir Uçağa Dokunsun” projesi kapsamında deprem bölgesinden gelen öğrencileri TEKNOFEST 2023’te misafir etti. 

Depremden etkilenen çocukların geleceklerine umut olmak, onları hayallerindeki dünyalar ile bir araya getirmek için çalışan T3 Vakfı Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Elazığ, Kilis, İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli olmak üzere toplam 13 il ve 51 ilçeden 40.000’den fazla öğrenciyi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen TEKNOFEST 2023’te ağırladı. TEKNOFEST 2023’e keyifli bir uçak yolculuğu ile getirilen gelen çocuklar Milli Teknoloji Hamlesi ruhunu yaşamış oldu.

#sengeleceksindiye hazırlandık!

Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Elazığ, Hatay ve Kilis’te kurulan T3 Vakfı OyUn ve Etkinlik Çadırlarında eğitim gören çocuklarla beraber deprem bölgesinden gelen toplam 1654 öğrenci TEKNOFEST coşkusunu milyonlarca insanla birlikte yaşadı. Öğrenciler festival boyunca izleyerek, deneyimleyerek ve öğrenerek unutamayacakları anılar biriktirdi. Deprem bölgesinden misafir edilen binlerce çocuk ayrıca TEKNOFEST kapsamında uçuş deneyimi de yaşadılar.  

İlk günden bugüne depremin yaralarını hep birlikte sararak birlikte iyileşeceğimizi vurgulayan T3 Vakfı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*