Yerel tohum fideleri halkla paylaşıldı!

Lüleburgaz Belediyesi, sürdürülebilir tarımda farkındalık oluşturmak amacıyla ata tohumlardan elde ettiği 10 bin adet fideyi düzenlenen etkinlikle vatandaşla paylaştı. Etkinliğe katılan Başkan Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi’nin her alanda ürettiklerini halkla paylaşmaya devam edecekleri vurgusunu yaptı.

Lüleburgaz Belediyesi, Slow Food Trakya ve Kırklareli Ortak Akıl Derneği iş birliğiyle belediyeye ait serada yetiştirilen 10 bin adet yerel tohum fidesini Kongre Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle vatandaşla paylaştı. Vatandaşların yoğun bir ilgi gösterdiği etkinlikte aralarında zebra domates, salatalık, pembe domates, açık biber gibi atalık tohumlardan elde edilen sebzelerin yer aldığı fideler kısa sürede tükendi.

Sürdürülebilir tarım vurgusu

Etkinlikle ilgili konuşan Başkan Gerenli, sürdürülebilir tarım vurgusu yaparken etkinliğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Gerenli, “Her alanda üreten, ürettiklerini paylaşan bir belediye olarak ata tohumlarından elde ettiğimiz fideleri komşularımızla paylaştık. Sürdürülebilir tarıma, sağlıklı bir geleceğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, etkinliğimize yoğun ilgi gösteren komşularımıza teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*